PrimeKey is a leading provider of PKI security software and surrounding professional services. Founders and the commercial force behind EJBCA - the most successful, open-source, PKI implementation, PrimeKey is at its finest when using cryptography to bring security to mission-critical, globally distributed business processes. PrimeKey customers are assured of authenticity, integrity and confidentiality for communications, transactions, documents, manufactures, and records.

PrimeKey has earned the confidence of customers ranging from Fortune 50, organizations; dozens of national governments; compliance-attuned financial institutions; to Silicon Valley startups.

PrimeKey customers recognize the enduring contributions of PrimeKey products and services, bringing benefits in continuous operations security, brand enhancement, critical-asset protection, and material gains in financial well being.

Today, PrimeKey services protect hundreds of organizations, around the globe, around the clock.

MULTICERT is well established in the Portuguese market, currently being the national market leader in digital certification and TTP (Trusted Third Party) services and strongly involved in large scale projects like the Portuguese Citizen Card, Electronic Passport and Residence Permit.

MULTICERT has proven experience, knowledge and expertise on PKI and on PKI added value services and advanced transaction security solutions. MULTICERT's experience and active involvement in e-government, eID and e-information society projects/initiatives goes from the issuance of digital certificates to larger projects/solutions. Besides Citizen Card, Electronic Passport and Electronic Vote solutions, MULTICERT is also actively involved in the EMV/CAP Authentication Platform, in the Electronic Post Mark (MDDE/UPU EPM), in the Electronic Invoice services/solutions and in the newest SEPA EPC payment protocols (e-Mandates).

Commfides was established in 2005, and has a fully controlled, independent and redundant production of trusted PKI certificates in Oslo, Norway. It has extended its services and profitability in a short period of time and serves a wide range of customers in Norway, where ithas become the leading provider of SSL certificates.

E-imza Bilişim, elektronik imza çözümlerinde AKIS (Akıllı Kart İşletim Sistemi) tercih etmektedir.

AKİS, milli olarak geliştirilmiş bir akıllı kart işletim sistemidir. AKİS güvenlik hizmetleri sunan bir mikroişlemci üstünde koşar ve elektronik imza, şifreleme ve güvenlik anahtarları taşıma hizmetleri sunar. Günlük hayatta AKİS taşıyan akıllı kartlar elektronik imza, elektronik kimlik kartı, kredi kartı, toplu ulaşım kartı vb amaçlarla kullanılabilirler.

Yazılımsal ve Donanımsal Şifreleme Danışmanlığı

İleri düzeyde güvenlik seviyesi gerektiren çalışmalar ve iş süreçleri ile ilgili yazılım ve/veya donanımsal olarak şifreleme gereksinimleri belirlenmektedir.

Teknik Özellikler

 • 1. 68 KB EEPROM
 • 2. Common Criteria (CC) EAL4+ İşletim Sistemi
 • 3. Common Criteria (CC) EAL5+ Mikro İşlemci
 • 4. ISO/IEC 7816 uyumlu
 • 5. DES simetrik şifreleme algoritması
 • 6. 3DES (2 anahtarlı) simetrik şifreleme algoritması
 • 7. 2048 bit RSA asimetrik imzalama/şifreleme algoritması
 • 8. PKCS #11 Yazılım Kütüphanesi
 • 9. MS CAPI Yazılım Kütüphanesi
 • 10. Gerçek Rastgele Sayı Üreticisi

E-imza Bilişim, Safenet HSM ürünlerinin Türkiye çözüm ortağıdır

Hardware Security Module olarak bilinen Donanımsal Güvenlik Modülleri, uygulamaların güvenliği için geliştirilen ve kriptografik işlemleri uygulamalar ile gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanan donanım cihazlarıdır. Hardware Security Module (HSM)'lerinin amacı hassas kriptografik özel anahtarları fiziksel ortamda saklamak ve kriptografik işlemleri en güvenli ve en hızlı şekilde gerçekleştirmektir.

Genel olarak PKI sistemleri için tasarlanan HSM'ler, donanım tabanlı oldukları için özellikle hızlı şifreleme ve yazılım kaynaklı çözümlerden kaynaklanan CPU yüklemelerini minimuma indirgemiş olurlar.

E-imza Bilişim, Utimaco HSM ürünlerinin Türkiye çözüm ortağıdır.

Hardware Security Module olarak bilinen Donanımsal Güvenlik Modülleri, uygulamaların güvenliği için geliştirilen ve kriptografik işlemleri uygulamalar ile gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanan donanım cihazlarıdır. Hardware Security Module (HSM)'lerinin amacı hassas kriptografik özel anahtarları fiziksel ortamda saklamak ve kriptografik işlemleri en güvenli ve en hızlı şekilde gerçekleştirmektir.

Genel olarak PKI sistemleri için tasarlanan HSM'ler, donanım tabanlı oldukları için özellikle hızlı şifreleme ve yazılım kaynaklı çözümlerden kaynaklanan CPU yüklemelerini minimuma indirgemiş olurlar.

Utimaco hakkında:

Utimaco 1994 'den beri donanım temelli güvenlik çözümleri geliştirmektedir. Günümüzde, donanım güvenlik modülü teknolojisi için inovatif ve profesyonel çözümler üreten bir firma olarak Utimaco dünyanın önce gelen şirketlerinden biridir. Müşteriler ve çözüm ortakları Utimaco güvenlik çözümlerinin güvenliliğini, sadeliğini ve uzun dönem yatırım güvenliğini önemsemektedirler. Utimaco demek ürün kalitesi, kullanıcı dostu yazılım, mükemmel destek ve market gereksinimlerini etkili biçimde karşılayan ürünler demektir.

Utimaco Safeware AG, 1 Temmuz 2009 'dan beri BT güvenliği ve veri korumada bir dünya lideri olan ve Boston, ABD ve Oxford, Birleşik Krallık 'ta merkezleri bulunan Sophos Group 'un parçasıdır. Utimaco veri güvenliği ürünleri artık Sophos tarafından dağıtılıyor olsada, "Kanuni Yakalama ve İzleme Çözümleri" ve "Donanım Güvenliği Modülü" iş üniteleri Utimaco 'nun operasyonel işlerini oluşturmaktadır.

E-imza Bilişim, Turkcell Mobil İmza kullanarak uygulamalarınıza mobil imza özelliğini kazandırmaktadır.

Mobil imza ile işlemlerinizi ıslak imza atmış gibi yapabilir, elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca ispatlayabilirsiniz. Her türlü dildeki (java,.net, php ..vb) uygulamalarınıza Turkcell mobil imza entegre ederek güvenilir olarak dökümanların imzalanması, güvenli olarak sisteme girişler mümkün olabilmektedir.

Turkcell Mobil İmza’yı aşağıdaki alanlarda kullanabilirsiniz.

 • TURKCELL
 • BANKACILIK
 • BİLİŞİM
 • E-TİCARET
 • FİNANS
 • KAMU
 • YAYINCILIK

Kimler kullanabilir?

Turkcell Mobil İmza’yı tüm Turkcell’liler kullanabilir.

Turkcell Mobil İmza nasıl çalışır?

Turkcell Mobil İmza aboneliği sonucunda temin edilen Nitelikli Elektronik Sertifika'nın, sadece imza sahibine has, özel hazırlanmış imza oluşturma verisi sadece SimPlus128 kartlar üzerinde bulunan özel, yüksek güvenlik bölgesinde saklanır.

Turkcell Mobil İmza servisi bu yüksek güvenlik bölgesinde saklanan imza oluşturma verisinin, yine bu bölgedeki bir yazılım tarafından kullanımı ile çalışır.

Elektronik İmzalama işlemi, ancak bu yazılıma kullanıcının Turkcell Mobil İmza şifresini girmesi ile güvenli şekilde gerçekleşir. Turkcell Mobil İmza şifresi kart üzerinde kullanılır, hiçbir yere gönderilmez.

E-imza Bilişim, Avea Mobil İmza kullanarak uygulamalarınıza mobil imza özelliğini kazandırmaktadır.

Mobil imza ile işlemlerinizi ıslak imza atmış gibi yapabilir, elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca ispatlayabilirsiniz. Her türlü dildeki (java,.net, php ..vb) uygulamalarınıza Avea mobil imza entegre ederek güvenilir olarak dökümanların imzalanması, güvenli olarak sisteme girişler mümkün olabilmektedir.

Bireyler için Faydası

Avea Mobil İmza servisi ile bireysel başvuru gerektiren işlemleri elektronik ortamda, kurumlara gitmeden, sıra beklemeden, tek şifre ile güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. Avea Mobil İmza'nızı kullanabileceğiniz kurum listesine ulaşmak için tıklayın.

Şirketler için Faydası

Şirketler Avea Mobil İmza servisini iş akışlarına entegre ederek, ıslak imza gerektiren süreçlerini elektronik ortama taşıyor.

 • Onay vermesi gereken kişilerin kurum dışında olması nedeniyle işler beklemiyor.
 • Sahada çalışan bayiler dökümanları mobil imza ile imzalıyor, evrak yönetim (dağıtım, toplama, arşivleme) süreci dijital ortama taşınıyor.